Vše co potřebuješ seženeš na Kingsway:)

29. listopadu 2012 v 6:09
A máme tu pátek. Vzhůru jsem už od 7, v hotelu je dost živo a rušno. Počkám až se vzbudí i Milan, abychom se spolu nasnídali a probrali co budeme dělat. Přidá se k nám Robert a vyptává se jak jsme na tom s bydlením. Den předtím jsem se mu totiž svěřila,že si hledáme bydlení a že jedeme na prohlídku bytu a on nám navrhl, že pokud nic neseženeme, můžeme v té jeho špeluňce zůstat za 500 CAD/měsíc na osobu - v tu chvíli jsem byla docela nadšená a to především kvůli tomu,že to byla jistota,že máme kde zůstat a nemusím se bát co přijde v neděli až nám skončí předplacené ubytování u něj v hotelu
(samozřejmě jsem si představovala jak přespáváme na ulici a střídáme se s Milanem v hlídání kufrů zatímco ten druhý spí, případně jak všechny peníze na účtě utratíme za ubytování v hotelu a pak pojedeme s brekem domů->jo,jsem královna pesimistů). Když jsem si pak ale představila, že v té špeluňce bysme s Milanem ŽILI, tak mě nadšení rychle přešlo. Nadšeně mu teda sděluju, že ubytování už máme a to za 400 CAD na osobu. Druhý den toasty a chutnají mi snad ještě víc:) Že bych v Kanadě změnila chutě?:D Po jídle si rovnou sbalíme peníze a dokumenty a vyrazíme pěšky na Kingsway, což je ulice asi tak 2 km od našeho hotelu, kde má pobočku CIBC, kde si chceme s Milanem založit bankovní účet. Den předtím jsme si na netu zjistili, že má asi nejnižší poplatky a nabízí vše co potřebujeme. Ještě předtím ale musíme dojít do Social Insurance centra,kde si zažádáme o SIN (Social Insurance Number) bez kterého by nás tu nikdo nezaměstnal. Rovnou nás tu uvítá jakýsi recepční, zjistí co potřebujeme a ukáže kde máme počkat. Pak už jen čekáme kdy zavolají naše jméno a každý pak s úřednicí vyřizujeme žádost. STačí mít pas,work permit, ideálně už i adresu (což už máme,cha!) a žádost je vyřízená s tím,že nám kartu se SIN zašlou do 10 dnů domů. Do té doby máme potvrzení o žádosti, které můžeme v případě potřeby použít. Pak nás ještě čeká vyřídit účet a máme splněno (pro dnešek:). V bance se nás ujme nějaká Indka a dokonce to s námi vyřídí najednou,když chceme oba totéž. Během půl hodiny máme vlastní bankovní účet i s debetní kartou, jen prachy žádný:)) Máme radost jak jsme všechno zvládli a rozhodneme se, že vyrazíme na něco k jídlu (docela bych brala něco jinýho než toasty/jogurty/musli tyčinky). Cestou míjíme spoustu asijských bister,ale nechápeme,že jsou většinou prázdná. Do jednoho teda vlezeme, jsou tam 2 nějací asiati a rovnou se hrnou ke dveřím, že je zavřeno, ať jdeme jinam.He? Vrtá nám to hlavou a lehce nabíváme dojmu, že to jsou spíš nějaký prádelny peněz, který se tvářej jako asijský bistra,ale podnikaj v něčem jiným:D
Když už jsme nedaleko od hotelu,tak ještě zkusíme jednu vietnamskou restauraci a světe div se,ani nás nevyhodí,dokonce tam jsou i zákazníci!Rovnou nám donesou konvici zeleného čaje a my s Milanem vybíráme z jídelního lístku.Já si nakonec dám fried spring rolls a Milan Rice beef broth. Nevíme co je broth,tak se necháme překvapit. A překvapení teda jsme,když donesou lavor (ne tomu se nedá říkat talíř) superhusté polévky s rýží, mungo výhonky a hovězím masem..Nevypadá to nijak vábně,ale je to výborné!I když jsem tomu nevěřila,tak to Milan zvládne sníst.Já jsem po svých závitcích taky krásně najedená a můžeme se odkulit do hotelu a máme už padla..je okolo 4 odpoledne a to nastává naše krize (dnes i den předtím v tuhle dobu jsme oba začali zívat a usínat a došlo nám,že to je holt ten časovej posun se kterým se musíme srovnat). Jdeme si na chvíli zchrupnout,zasloužíme si to:) Nabereme síly a vyrazíme abysme v 6 dorazili k Nguyenovým (naši noví landlordi:)..To bych nebyla já,abych jim něco nevzala..prohrabu se svou čokoládovou sekcí v kufru (normální člověk si s sebou bere zásobu léků,nůž, možná základní potraviny,já vezla 8 čokolád!!:D) a vyberu typische tschechische Studentskou pečeť (není to žádná hitparáda,ale zas můžu mít jistotu,že to nebudou znát:D) a vyrazíme. V našem budoucím bytě už na nás čeká Lee i s manželkou Janice(vypadá hrozně mladě).Její asijský přízvuk je fakt hodně vtipný a občas mám problém jí porozumět..Chvíli si popovídáme,řekneme jí něco o sobě a pak už se jen s Leem dohodneme na nedělním přestěhování:) Předám čokoládu a frčíme na hotel to definitivně zalomit do postele..
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Michal Michal | 14. prosince 2012 v 1:29 | Reagovat

K tomu vietnamskymu jidlu. Lepsi nez fried spring rolls jsou cerstve, mozna delaji i nejake bez krevet. Beef broth je hovezi vyvar, vietnamsky se te nudlopolevce rika Pho (resp hovezi = Pho bo) a je to uplne super na kocovinu :)

2 poppyhela poppyhela | 14. prosince 2012 v 5:25 | Reagovat

Však si ty čerstvé co jsem jedla s tebou pamatuju a byly výborné!:) ale tady měli jen smažené..:O každopádně díky za info:)Je vidět,že se vyznáš!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama