Boxing day

27. prosince 2012 v 6:20
Tak dnes mě žádné vyspávání nečeká-už včera jsme se s Žanetou domluvily (i když protestovala:),že se v 7.45 ráno sejdeme na Nanaimu (stanice skytrainu) a pojedeme do MEtrotownu (nákupní centrum s více než 400 obchody!!) na nákupy.Tady totiž neslaví Štěpána:))),ale tzv.Boxing day. Taková zajímavost-Boxing day se slaví tady,v Anglii,na Novém Zélandu,v USA a Boxing se jmenuje buď podle krabiček (=box) s dárky, které 26.12. dávali páni svému služebnictvu nebo podle pokladniček v kostele,které se právě otevíraly 26.12. a peníze se pak rozdali chudým a potřebným. Dneska už je ale Boxing day spojený hlavně s obrovskými výprodeji. Když už jsme tady,tak proč toho nevyužít,že?:) Do Metrotownu jsme dorazily pár minut před 8 a už byly před některými obchody neskutečné fronty..My jsme nikde čekat nechtěly,tak jsme počkaly až otevřou La Senzu(obchod se spodním prádlem),kde žádné davy nebyly a nakoupily si tam kalhotky (nic moc extra levného to ale nebylo)..Pak jsme prošly spoustu dalších,Žaneta preferuje skejťácké značky jako Volcom, Roxy apod., já jsem se zas těšila až dorazíme do mého oblíbeného Forever XXI. Ve všech obchodech bylo dost lidí,ale pořád to nebylo nijak šílený (však bylo teprve okolo 9 ráno). Když jsme ale dorazili k Atmosphere (obchod s outdoorovým zbožím),tak jsme museli čekat až nás tam pustí!Vždycky když pár lidí vyšlo ven,tak pár lidí pustili dovnitř..neuvěřitelný!Žanda si tam koupila boty a když jsme došli ke kase,tak jsme nevěřili-byla tam fronta tak 40 lidí!!No co se dalo dělat jinýho než to tam vystát..Pak konečně přišla moje chvíle-H&M a Forever XXI!V H&M už byly správný tlačenice,oblečení se kolikrát válelo pod stojanama,no docela bordel!I na kabinku jsme si pěkně počkaly,ale stálo to za to,koupily jsme si stejnou košili za pouhých 10 dolarů (já mám modrou a Žanda růžovou) a já ještě krásný šaty..sice teda zlevněný nebyly,ale jsou krásný!!!:)
ve forever XXI to bylo s těma frontama ještě horší..a zase sem si koupila šaty!a snad ještě hezčí:) a myslím,že rovnou zítra si je vezmu na sebe na náš vánoční večírek od práce..při čekání na zaplacení jsem si všimla krásných látkových tašek s obrázky a hned jsem si říkala,že bych si jednu koupila.Žanetě se líbila taky a když jsme zjistily,že stojí jen 1,5 dolaru,tak jsme je bez váhání vzaly!a tím jsem skončila,sama jsem si zakázala čumět kamkoliv jinam než na cestu před sebe!a teď žádný nákupy minimálně měsíc!!Jsem zvědavá jestli to vydržím:)) ale co,mám narozeniny,tak si přece něco koupit musím!
pak už jsme konečně vyrazily směr domov,už mě začínalo z toho šmajdání zase bolet nohy,kupovat už jsme nic nechtěly a hlavně už bylo všude hrozně moc lidí,už jsem se těšila až vypadnu na vzduch..Domů jsem přijela o půl 2,najedla se,umyla a ve 3 už jsem zase mazala na skytrain.Mezitím jsem se totiž po smskách domluvila s Jessicou,že půjdeme ve 4 do kina a Annu Kareninu. Na commercial&broadway jsem nabrala Žanetu,společně jsme dojely do Chinatownu,tam už čekala její kamarádka Asuza (moc hezká a veselá Japonka) a společně jsme vyrazily. Pořád jsem se nemohla domluvit s Jessicou kde teda přesně je,jestli už je vevnitř nebo ne..Koupily jsme lístky a bylo 5 minut před začátkem a Jessica nikde,tak jsem si byla jistá,že už je uvnitř.Došly jsme do sálu,bylo skoro uplně plno,tak jsme si sedly do druhé řady a já se všude rozhlížela,kde to střívko je.Nikde jsem ji neviděla..a najednou přiběla moje malá Jessie:)),celá uřícená,že nestíhá..Takže jsme se našly,happy end:)
Film se mi moc líbil,natočený byl netradičně,kdy jednotlivé scény vypadaly jako v divadle,byly tam kulisy apod., krásné kostýmy a báječná Keira Knightley!Po filmu jsme ještě zašly do obrovského asijského marketu T&T,kde mají vše od zeleniny přes sushi po živé kraby..Pak už jsme se rozdělily a jely domů..
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Michal Michal | 9. ledna 2013 v 1:32 | Reagovat

Viděla jsi zprávy, jak tradičně masakrózně vypadaly výprodeje u nás? :)

2 poppyhela poppyhela | 9. ledna 2013 v 2:57 | Reagovat

Neviděla,ale dovedu si to živě představit:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama