Jak jsem pekla rohlíčky:)

19. prosince 2012 v 5:25
Začal prosinec a s ním i všechno to Merry Christmas a Happy holidays!Wei miluje dekorace,takže přitáhla do práce vánoční stromek, v Yokoyaya nakoupila všechny možné odzůbky,řetězy,nálepky a šly jsme zdobit.Stromek je její parketa,do toho jsem se jí necpala, pomáhala jsem jen rozvěsit papírové ozdoby co nám daroval David (asi 70letý pán,který na trhu prodává ručně dělané nádherné papírové ozdoby) apod. A u toho mě napadlo,že by nebylo špatný ten náš domov taky trochu vyzdobit!Zeptala jsem se Wei kde se dá koupit levně nějaký malý umělý stromek, tak mi dala pár tipů s tím,že se tam vypravím,až budu mít volné odpoledne (na takovou trachtaci je potřeba mít dost času přeci:))..
Ještě ten den večer mi ale přišla sms od Wei,ať žádný stromek nekupuju,že si uvědomila,že doma má jeden,který nepotřebuje a že mi ho může dát.Jupí:)
Takže druhý den po práci jsem si to se stromkem v podpaží štrádovala do Dolaramy (něco jako Vše za 39,-) kde jsem nakoupila zlaté koule,červené mašličky, řetězy,ale hlavně taky ubrus!!Takhle dospěle už jsem se dlouho necítila,hahaha..
Domů jsem přišla celkem pozdě,tak už jsem na zdobení neměla náladu a řekla si,že to nechám na druhý den,kdy mám volno.a že u toho rovnou i něco upeču!Mamča mi poslala recept na vanilkové rohlíčky od babičky,suroviny jsem měla připravené (oříšky i cukr jsem si vzala v práci a u Johna od vedle ze zdravé výživy&koření jsem si byla koupit vanilkový lusk,ale trval na tom,že mi ho dá),tak jsem se do toho mohla pustit.
Hned na začátku mi ale došlo,že to nebude uplně easy,když nemám váhy!Jak já,totální amatér odměřím 130 g mouky?Ještě že existuje internet,kde i na tohle najdete nápovědu!Našla jsem si chytré stránky,které přepočítávají váhu jednotlivých surovin -cukr,mouka,máslo atd. na hrníčky,lžíce apod. No byla to teda matematika!:D,ale úspěšně jsem vše navážila, nadrtila oříšky a už jsem mohla zpracovávat těsto. Zrovna v tu chvíli přišel na návštěvu Lee,tak pokukoval co to dělám:) (Janice totiž zásadně nepeče,jak mi řekla hned na začátku:)..těsto bylo raz dva a já začala kroutit rohlíčky a vzpomínala jsem na babičku,která má vždycky jeden rohlíček jako druhý a na mamku,která vždycky dělá tuhle důležitou část a já pak obaluju v cukru:) Za chvíli byl pekáček plný (plech nemáme,tak jsem použila skleněný zapékací pekáček) tak jsem ho šoupla do trouby a vrhla se na výrobu druhé várky rohlíčků. Nebyla jsem si jistá,jestli poznám,že už jsou hotové,tak jsem je pořád kontrolovala (nemohla jsem dopustit,aby mi po takovém výkonu shořely,haha!) a když už se mi zdály fajn,tak jsem je vyndala, obalila v cukru a slavostně předložila Milanovi. Byla jsem na nervy co na to řekne,jestli to bude k jídlu.Pochválil je a já si oddechla:) Rohlíčky se dopekly a my mohli začít zdobit stromek. Pustila jselm k tomu české koledy,ať jsme styloví!Ozdob bylo akorát dost,rozvěsily jsme je všechny, já slavnostně rozprostřela nový ubrus a za chvíli už jsme se kochali naším mini stromem:)
Ještě zpět k rohlíčkům-už když jsem je pekla,tak jsem si řekla,že když se povedou,vezmu je ochutnat do práce kolegům. První, kdo dostal ochutnat byl Paul. No a Paul samozřejmě nezklamal!Ukousl asi 2cm kousek a řekl,že se omlouvá,že je to na něj "too strong" (příliš silné)..wtf?Nechápavě jsem na něj koukala,co tím jako myslí a on mi začal vysvětlovat,že je to prostě moc sladké takhle po ránu,že by si to dal spíš odpoledne ke kávě,bla bla bla.Řekla jsem mu ze srandy,ať už radši nic neříká,že mi zlomil srdce..:D Později dorazila do práce Jessica-nabídla jsem jí a nejdřív se bála,že neví co to je,ale pak je chválila,že je to velmi dobré:) Totéž řekli Wei a David (od kterého jakožto od mistra pekaře si toho fakt vážím:)..První pokus se podařil,takže určitě ještě něco upeču!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Michal Michal | 9. ledna 2013 v 1:20 | Reagovat

Budou fotky a ochutnávky? :)

2 poppyhela poppyhela | 9. ledna 2013 v 2:59 | Reagovat

Fotky jsou na fb:) Až dorazíš,tak něco upeču,neboj:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama