Jedeme na výlet!

19. prosince 2012 v 21:02
Pojedeme na výlet!To je první věc, která mě napadne při pohledu na rozvrh, kde Helen má v sobotu volno!Jupíí!Giselle je totiž na týden u přítele v Calgary a tak máme všichni rozházený rozvhr a já mám díky tomu volno středu+sobotu a v úterý vyjímečně pracuju.
Hned mě napadne,že bysme mohli vyrazit do Victorie (hlavní město Britské Kolumbie) - na facebooku u jednoho známého jsem totiž zahlédla fotky z Victorie a věděla jsem,že tam jednou určitě musíme vyrazit.Tak proč ne teď,že?:)
Milan se ochotně ujme plánování cesty a jediným mým úkolem je teple se obléct (už chudák ví jakej jsem chcípák). Vstávat musíme brzo (už v 6), protože cesta je to poměrě časově náročná. Natáhnu na sebe termoprádlo co mi nedávno poslala maminka v balíčku, a dalších x vrstev prádla, do taštičky 2 jablíčka a pití a v 7 už vyrážíme na skytrain. Tím se zhruba za hodinu dostaneme do stanice Bridgeport, kde přestoupíme na autobus,který nás doveze na místo,odkud vyplouvá trajekt. Máme obrovský štěstí,protože autobus,který jede jen jednou za hodinu odjíždí zrovna za 5 minut.Uf,tak to bylo o fous. Během půl hoďky jsme na místě,koupíme jízdenky,nastoupíme na trajekt a v 9 vyplouváme. Trajekt je obrovský,na délku má necelých 70 metrů. Uvnitř je i restaurace,obchůdky,dětské koutky apod. Usadíme se a už se kocháme tím úžasným výhledem do přírody..No,ne na dlouho, začnu klimbat a za chvíli to regulérně zaříznu (byli jsme včera s Žanetou v Cambie a ty 4 hodiny spánku očividně nestačily)..Vzbudím se chvíli předtím, než dorazíme na místo,plavba trvala zhruba hoďku a půl..Tím naše cestování ale nekončí-musíme ještě přestoupit na autobus,který nás doveze do centra VIctorie. Trvá to asi hoďku,ale mně to vůbec nevadí,protože si užívám výhled na vesničky, louky, pole s dýněmi, pastviny s krávami a ovečkami,no moje zemědělské srdce plesá!:) Nakonec mě i trochu mrzí,když dorazíme na místo.Ale ne na dlouho, Victoria je krásné město, vše je ve viktoriánském stylu,cihlové budovy, úzké uličky, malé obchůdky..Nevím kam koukat dřív!!!Dostaneme se i do místího chinatownu a rozhodneme se,že do jedné z restaurací zajdeme a polévku (moje první polévka tady!!). Vyberu si beef+vegetable soup with noodles (hovězí vývar se zeleninou a nudlemi), Milan si dá Wonton beef soup (hovězí polévka s takovými plněnými knedlíčky co vypadají jako mráčky:) a mlaskáme blahem!!Pak už ale musíme pomalu vyrazit na cestu zpět..Jsem unavená a tak cestu v autobuse i na trajektu prospím..
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama